SKU: U033E890
KEY FEATURES:
SPECIFICATIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 38" W x 18" D x 33" H
  • Item Weight: 31 lbs
  • Shipping Dimensions (Inches): Box 1: 38.78" W x 18.9" D x 32.68" H
  • Shipping Weight: 42 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Construction: Rattan poles
  • Shelves: Woven rattan
  • Wheels: Casters
  • Color: Natural Rattan
  • Collection Name: Getaway Collection by Universal Furniture
  • Brand: Universal Furniture
  • Style: Casual, natural, coastal
WHERE TO USE:
SKU: U033E890
5 O'Clock Natural Rattan Bar Cart—
SPECIFICATIONS:
  • Item Weight: 31 lbs