SKU: PP-1023-24-0
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions: 98" W x 42" D x 30" H
  • Item Weight: 121 lbs
  • Package Box-1 Dimensions: 102" W x 46" D x 4.5" H
  • Package Box-1 Weight: 118.8 lbs
  • Package Box-2 Dimensions: 32.5" W x 17.5" D x 15.5" H
  • Package Box-2 Weight: 44.88 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Materials: FSC Certified Solid Oak, Plywood, Iron
  • Color: Natural
  • Style: Modern Minimalist
WHERE TO USE:
SKU: PP-1023-24-0
Anders Natural Large Dining Table—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 121 lbs