SKU: OA-1110-23
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 20" W x 20" D x 4" H
  • Item Weight: 3 lbs
  • Package Dimensions Box-1 (Inches): 23" W x 23" D x 18" H
  • Package Weight Box-1: 37 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Cover Material: 54% Polyester, 36% Viscose, 10% Linen
  • Insert Material: 60% Feather, 40% Fiber
  • Collection Name: Betty Collection by Moe's Home
  • Color: Ginger
  • Style: Relaxed Decorative
WHERE TO USE:
SKU: OA-1110-23
-70%
Betty Ginger 20 Inch Cushion—
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 3 lbs
  • Package Weight Box-1: 37 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION: