SKU: 2155-BENCH
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions: 60" W x 15.5" D x 20" H
  • Weight: 36.3 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame: Sturdy wood frame construction.
  • Upholstery: Padded upholstered seat.
  • Feet: Exposed dark brown wooden legs.
  • Color: White/Brown
  • Style: Contemporary or Transitional
WHERE TO USE:
SKU: 2155-BENCH
Broadmoor White/Brown Bench—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS: