- SKU: MT-UNG11CK
FEATURES:
- Made of green tea gel-infused memory foam, plush foam and charcoal-infused base foam
- Comfort level: firm
- 10-year non-prorated warranty
- State recycling fee may apply
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 72" W x 84" D x 11" H
Item Weight: 73 lbs
Package Dimensions (Inches): 41.75" W x 19.75" D x 19.75" H
Package Weight: 79.5 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Gray
COLLECTION
- Collection Name: Burnham Collection by Homelegance
- Item Name: Burnham Gray 11" California King Green Tea Gel-Infused Memory Foam Mattress
- SKU: MT-UNG11CK
FEATURES:
- Comfort level: firm
DIMENSIONS
Item Weight: 73 lbs
Package Weight: 79.5 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Gray
COLLECTION
-70%
Burnham Gray 11" California King Green Tea Gel-Infused Memory Foam Mattress
Description
- SKU: MT-UNG11CK