SKU: CVIDZA020
KEY FEATURES
  • Stable Item Weight: Weighs 12 lbs, ensuring stable placement on any table surface.
DIMENSIONS
  • Overall Dimensions: 18" W x 18" D x 31" H
  • Item Weight: 12 lbs
  • Package Dimensions: 20" W x 20" D x 22" H
  • Package Weight: 14 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION
  • Base Construction: Glass construction with hand-painted finish
  • Shade Material: Natural linen tapered shade
  • Glaze: Earth-tone dripped glaze
  • Color: Natural/Bronze
  • Style: Traditional
  • Collection Name: Chambers Collection by Crestview
  • Brand: Crestview Collection
WHERE TO USE
SKU: CVIDZA020
-70%
Chambers Natural/Bronze Table Lamp—
Description
KEY FEATURES
DIMENSIONS
  • Item Weight: 12 lbs