SKU: OA-1074-33
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 25.6" W x 25.6" D x 31.9" H
  • Item Weight: 41.5 lbs
  • Package Dimensions (Inches): Box-1: 27" W x 27.5" D x 33" H
  • Package Weight: Box-1: 54.5 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Upholstery: 100% Polyester
  • Frame Material: Plywood
  • Cushion Fill: Polyurethane foam
  • Base Material: Iron
  • Color: Heritage Pink
  • Collection Name: Dane Collection by Moe's Home
  • Style: Modern, Contemporary
WHERE TO USE:
SKU: OA-1074-33
-70%
Dane Heritage Pink Swivel Dining Chair—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 41.5 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Upholstery: 100% Polyester