SKU: OA-1109-33
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions: 92" W x 33" D x 31" H
  • Item Weight: 115.5 lbs
  • Package Dimensions (Box-1): 94" W x 35.5" D x 30" H
  • Package Weight (Box-1): 145.6 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Construction: Plywood Frame
  • Upholstery Fabric: 98% Polyester, 2% Linen
  • Cushion Fill: Foam & Fiber Seat And Back
  • Leg Material: Rubber Wood Leg
  • Color: Washed Pink
  • Style: Mid-Century inspired
  • Collection: Finch Collection by Moe's Home
WHERE TO USE:
SKU: OA-1109-33
Finch Washed Pink Sofa—
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 115.5 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION: