SKU: PZ-1010-24
KEY FEATURES:
  • Handcrafted Feel: Carved from a solid piece of wood, this nightstand offers a unique character.
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 26" W
  • Overall Depth: 18" D
  • Overall Height: 24" H
  • Item Weight: 59 lbs
  • Package Width (Box-1): 29" W
  • Package Depth (Box-1): 22.5" D
  • Package Height (Box-1): 28" H
  • Package Weight (Box-1): 87.34 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Material: Mango wood
  • Top Material: Mango wood
  • Side Material: Mango wood
  • Drawer Front Material: Mango wood
  • Drawer Bottom Material: MDF
  • Back Material: MDF
  • Color: Natural
  • Style: Contemporary
WHERE TO USE:
SKU: PZ-1010-24
Fulton Natural Nightstand—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 26" W
  • Overall Depth: 18" D
  • Overall Height: 24" H
  • Item Weight: 59 lbs
  • Package Width (Box-1): 29" W