- SKU: IS25CK45GT
FEATURES:
- Gel-infused cooling
- Ventilated for increased airflow
- Conforming support with cooling gel
- 2.5" thick gel-infused memory foam offers superior cooling
- Ventilated to increase air flow and regulate sleeping temperature
- Soft, supportive consistency quickly conforms to the body
- Super-soft, removable rayon from bamboo cover
DIMENSIONS
Package Dimensions (Inches): 15" W x 15" D x 24" H
Package Weight: 29 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: White
COLLECTION
- Collection Name: Gel Memory Foam Collection by Malouf
- Brand: Malouf
- Item Name: Gel Memory Foam White Cal King 2.5" Mattress Topper
- SKU: IS25CK45GT
FEATURES:
- Gel-infused cooling
DIMENSIONS
Package Weight: 29 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: White
COLLECTION
- Brand: Malouf
Description
- SKU: IS25CK45GT