- SKU: ZUPSFN-10
FEATURES:
- Tool-free assembly – quick and easy setup
- 6" legs included – no need for a separate frame
- 8" base thickness – ideal height for comfort and style
- Noiseless & FR compliant – sleep soundly and safely
- Compact shipping – saves space in storage and transit
- Compatible with any mattress – your perfect foundation solution
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 14" x 38" x 75"
Item Weight: 37 lbs
COLLECTION
- Collection Name: Geneva Collection
- Item Name: Geneva Versatile Twin Foundation
- SKU: ZUPSFN-10
FEATURES:
DIMENSIONS
Item Weight: 37 lbs
COLLECTION
-70%
Geneva Versatile Twin Foundation—
Description
- SKU: ZUPSFN-10
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
Ethos Avani Hybrid 14" Firm Grey&White King Mattress
Black Diamond Snowbird Hybrid 15" Medium Black King Mattress
Thumbnail 1Thumbnail 2
Dreamstage 2.0 Clarity Quilted 15" Medium King Mattress
Ethos Avani 2.0 2" Plush White Twin XL Topper
Dreamstage 2.0 Clarity Quilted 15" Medium Queen Mattress
Dreamstage Value Turquoise Euro Top 12.5" Medium Grey Full Mattress
Ethos Avani Hybrid 14" Firm Grey&White Queen Mattress
Black Diamond Snowbird Hybrid 15" Medium Black Queen Mattress
-70%
Ethos Avani 2.0 10" Plush White Wrap Twin Mattress
Ethos Avani 2.0 10" Plush White Wrap Queen Mattress
-70%
Ethos Avani 2.0 10" Plush White Wrap Full Mattress
Ethos Avani 2.0 10" Plush White Wrap Twin XL Mattress