- SKU: 3-BS022-BST
FEATURES:
- Modern Barstool with Backseat Perfect for Bar and Kitchen Use. Set of 3.
- Upon assembly, Barstool Dimensions Measure: 22 in. Length, 41.1 in. Height, 22 in. Depth.
- Frame and Legs Features Choice of Fully Welded Black Steel or Gold Stainless Steel
- Upholstered in Luxurious Leatherette with Fine Stitching .
- Features High Density Foam Filled For Comfort and Durability.
- Weight Capacity: 275 Lbs. Each.
- Seat Height: 29.1 in.
- Home Assembly Required. All Hardware Included
- Item Weight: 69 lbs
- Package Weight: 90 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Modern
- Color: Stone and Black
COLLECTION
- Collection Name: Gracie Collection
- Item Name: Gracie Barstool in Stone and Black (set of 3)
- SKU: 3-BS022-BST
FEATURES:
- Seat Height: 29.1 in.
- Item Weight: 69 lbs
- Package Weight: 90 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Modern
- Color: Stone and Black
COLLECTION
Description
- SKU: 3-BS022-BST
- Seat Height: 29.1 in.