SKU: CVABS2185
KEY FEATURES
  • Optimal Size: With overall dimensions of 15" W x 15" D x 27" H, it provides ample illumination without overwhelming your surface area.
DIMENSIONS
  • Overall Dimensions (Inches): 15" W x 15" D x 27" H
  • Item Weight: 6.82 lbs
  • Package Dimensions (Inches): 16" W x 16" D x 18.5" H
  • Package Weight: 9.9 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION
  • Base Material: Blown glass with a crystal base
  • Base Finish/Effect: Reverse painted effect with a dripped glaze of azure and white
  • Shade Material: Fabric
  • Metal Components: Silver-toned metal
  • Finial: Clear material
  • Color: Grey
  • Style: Transitional
  • Brand: Crestview Collection
  • Collection Name: Gwin Collection by Crestview
WHERE TO USE
SKU: CVABS2185
Gwin Grey Table Lamp—
Description
KEY FEATURES
DIMENSIONS
  • Item Weight: 6.82 lbs