SKU: BB-1033-20-0
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions: 60" W x 24" D x 16" H
  • Item Weight: 123.7 lbs
  • Package Dimensions (Box-1): 63" W x 5.5" D x 27" H
  • Package Weight (Box-1): 91.8 lbs
  • Package Dimensions (Box-2): 39" W x 20" D x 18" H
  • Package Weight (Box-2): 55.6 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Color: Warm Brown
  • Primary Materials: Reclaimed Neem Wood
  • Leg Plate Material: Mango Veneer covering plate for legs opening
  • Connecting Material: Metal Connecting Plate
  • Style: Modern
WHERE TO USE:
SKU: BB-1033-20-0
Hadley Warm Brown Coffee Table—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 123.7 lbs