- SKU: ST14HBHR2
FEATURES:
- For use with Highrise™ bed foundations
- Set of 2 brackets
- Attach a headboard or footboard
- A strong, safe alternative to bed rails
- Brackets accommodate most furniture assemblies
- Hardware included
- ST14HBHR for use with 14” Highrise HD or Highrise LT
- ST18HBHR for use with 18” Highrise HD
DIMENSIONS
Package Dimensions (Inches): 5.5" W x 14.5" D x 5.5" H
Package Weight: 4.41 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Black
COLLECTION
- Collection Name: Highrise™ Collection by Malouf
- Brand: Malouf
- Item Name: Highrise™ Black Headboard Bracket
- SKU: ST14HBHR2
FEATURES:
- Set of 2 brackets
- Hardware included
DIMENSIONS
Package Weight: 4.41 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Black
COLLECTION
- Brand: Malouf
Highrise Black Headboard Bracket
Description
- SKU: ST14HBHR2