- SKU: ST22CK18FP
FEATURES:
- Eliminates the need for a box spring
- Provides 18 inches of under bed storage space
- Now with easier assembly—new tightening system requires no additional tools or hardware
- Folded and boxed for easy storage and transport
- 2,000-pound weight capacity
- 5-year limited warranty guarantees high-quality construction
DIMENSIONS
Package Dimensions (Inches): 35.4" W x 41.3" D x 6.3" H
Package Weight: 46.7 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Black
COLLECTION
- Collection Name: Highriseâ„¢ LT 18" Collection by Malouf
- Brand: Malouf
- Item Name: Highriseâ„¢ LT 18" Black Cal King Bed Frame
- SKU: ST22CK18FP
FEATURES:
- 2,000-pound weight capacity
DIMENSIONS
Package Weight: 46.7 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Black
COLLECTION
- Brand: Malouf
Highrise LT 18" Black Cal King Bed Frame—
Description
- SKU: ST22CK18FP