SKU: BB-1045-24
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions: 20.5" W x 18" D x 16" H
  • Item Weight: 40.7 lbs
  • Carton Dimensions: 24" W x 20" D x 20" H
  • Carton Weight: 50.5 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame, Drawers, Sides, Top Material: Hemlock Wood
  • Drawer Bottom Panel and Back Material: Pine Veneer + MDF
  • Color: Natural
  • Style: Modern minimalist
  • Collection Name: Hudson Collection by Moe's Home
  • Brand: Moe's Home
WHERE TO USE:
SKU: BB-1045-24
-70%
Hudson Natural Nightstand—
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 40.7 lbs