SKU: GO-1010-40
KEY FEATURES:
  • Modern Design: A contemporary motion recliner with channel detailing exuding a clean aesthetic.
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 40" W x 42" D x 31.5" H
  • Item Weight: 150 lbs
  • Package Dimensions (Box-1, Inches): 42" W x 41.5" D x 32.5" H
  • Package Weight (Box-1): 165 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Upholstery: 100% Top Grain Leather
  • Seat and Back Fill: High Density Foam
  • Suspension: S-Spring Suspension
  • Frame: Solid Rubber Wood and Plywood Frame
  • Reclining Mechanism: Power Motion
  • Color: Tan
  • Style: Modern
WHERE TO USE:
SKU: GO-1010-40
Juno Tan Leather Power Recliner Chair—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 150 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION: