SKU: GE-1006-24
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions: 23.5" W x 23" D x 31" H
  • Item Weight (per chair): 15.6 lbs
  • Package Dimensions (Box-1): 29.25" W x 24" D x 37" H
  • Package Weight (Box-1): 42.2 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Material: Iron
  • Exterior Material: Synthetic Wicker
  • Color: Natural
  • Style: Contemporary Casual
WHERE TO USE:
SKU: GE-1006-24
Kendall Natural Outdoor Dining Chair (Set of 2)—
DIMENSIONS: