- SKU: 5744WH-36
FEATURES:
- Includes counter height table and 4 counter height chairs
- Made of Oak veneer, wood and engineered wood
- 2-tone finish: Weathered gray and white
- Fabric upholstery
- Counter height design
- Seats 4
- Assembly required
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
Table: 36" W x 36" D x 36.5" H
Chair: 18.5" W x 20" D x 40" H
Item Weight: 100 lbs
Package Dimensions (Inches): 43" W x 40.5" D x 13.75" H
Package Weight: 118 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Weathered Gray/White/Gray
COLLECTION
- Collection Name: Lowell Collection by Homelegance
- Item Name: Lowell Weathered Gray/White/Gray 5-Piece Pack Counter Height Set
- SKU: 5744WH-36
FEATURES:
- Fabric upholstery
- Counter height design
- Seats 4
- Assembly required
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
Table: 36" W x 36" D x 36.5" H
Chair: 18.5" W x 20" D x 40" H
Item Weight: 100 lbs
Package Weight: 118 lbs
SPECIFICATIONS
COLLECTION
Lowell Weathered Gray/White/Gray 5-Piece Pack Counter Height Set—
Description
- SKU: 5744WH-36
Table: 36" W x 36" D x 36.5" H
Chair: 18.5" W x 20" D x 40" H