SKU: GE-1002-34
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 26.77"
  • Overall Depth: 38"
  • Overall Height: 34"
  • Item Weight: 32.2 lbs
  • Package Width (Box-1): 40.75"
  • Package Depth (Box-1): 28.5"
  • Package Height (Box-1): 34.5"
  • Package Weight (Box-1): 46.6 lbs
  • Collection Name: Lyra Collection by Moe's Home
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Material: Aluminum
  • Seat/Back Material: Synthetic Wicker
  • Cushion Upholstery: 100% Solution Died Polyester Fabric
  • Cushion Fill Material: Dacron Fiber
  • Cushion Attachment: O rings
  • Color: Beige
  • Style: Modern Outdoor
WHERE TO USE:
SKU: GE-1002-34
-70%
Lyra Beige Outdoor Rocking Chair—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 26.77"
  • Overall Depth: 38"
  • Overall Height: 34"
  • Item Weight: 32.2 lbs
  • Package Depth (Box-1): 28.5"
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Material: Aluminum