SKU: UH-1008-20
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 21.5" W x 16" D x 22" H
  • Item Weight: 59.8 lbs
  • Package Dimensions (Inches) Box-1: 24" W x 19" D x 20" H
  • Package Weight Box-1: 69.3 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Construction: Solid Acacia wood body with angular iron legs
  • Color: Dark Brown
  • Materials: Acacia Wood, Iron
  • Style: Contemporary, Rustic, Industrial, Mid-Century Modern influence
  • Collection Name: Madagascar Collection by Moe's Home
WHERE TO USE:
SKU: UH-1008-20
Madagascar Dark Brown Nightstand—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 59.8 lbs