SKU: VL-1108-24
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions: 94" W x 20" D x 33" H
  • Item Weight: 197.5 lbs
  • Package Box-1 Dimensions: 97.75" W x 24" D x 43.5" H
  • Package Box-1 Weight: 272.5 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Tabletop and Base Edge Material: Solid Oak
  • Tabletop and Leg Material: Oak Veneer over Plywood
  • Metal Components: Metal spreader bar, blackened bronze metal bar
  • Color: Natural
  • Style: Modern, minimalist
WHERE TO USE:
SKU: VL-1108-24
-70%
Madison Natural Sideboard—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 197.5 lbs