- SKU: ADEB9632B20
FEATURES:
- Includes platform bed panels, platform rails, roll slats and 2 side storage drawers
- Natural finish over replicated ash grain with authentic touch
- Mattress available, sold separately
- Assembly required
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
King Roll Slats: 77" W x 78" D x 1" H
Q/K Double Drawer Storage: 40" W x 31" D x 13" H
King Platform Bed Panels: 80" W x 84" D x 20" H
Queen/King Platform Rails: 63" W x 81" D x 19" H
Item Weight: 167.93 lbs
Package Weight: 208.37 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Contemporary
- Color: Natural
COLLECTION
- Collection Name: Onita Collection by Ashley Furniture
- Brand: Signature Design by Ashley®
- Series ID: EB9632
- Item Name: Onita Natural King Platform Bed with 1 Side Storage (Online Special Price)
- SKU: ADEB9632B20
FEATURES:
- Assembly required
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
Item Weight: 167.93 lbs
Package Weight: 208.37 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Contemporary
- Color: Natural
COLLECTION
- Series ID: EB9632
-70%
Onita Natural King Platform Bed with 1 Side Storage (Online Special Price)—
Description
- SKU: ADEB9632B20