- SKU: EB9632B20
FEATURES:
- Includes platform bed panels, platform rails, roll slats and 2 side storage drawers
- Natural finish over replicated ash grain with authentic touch
- Mattress available, sold separately
- Assembly required
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
King Roll Slats: 77" W x 78" D x 1" H
Q/K Double Drawer Storage: 40" W x 31" D x 13" H
King Platform Bed Panels: 80" W x 84" D x 20" H
Queen/King Platform Rails: 63" W x 81" D x 19" H
Item Weight: 167.93 lbs
Package Weight: 208.37 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Contemporary
- Color: Natural
COLLECTION
- Collection Name: Onita Collection by Ashley Furniture
- Brand: Signature Design by Ashley®
- Series ID: EB9632
- Item Name: Onita Natural King Platform Bed with 1 Side Storage
- SKU: EB9632B20
FEATURES:
- Assembly required
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
Item Weight: 167.93 lbs
Package Weight: 208.37 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Contemporary
- Color: Natural
COLLECTION
- Series ID: EB9632
Onita Natural King Platform Bed with 1 Side Storage
Description
- SKU: EB9632B20
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Trellington Brown Five Drawer Chest
Thumbnail 1Thumbnail 2
Blendon Two-tone Five Drawer Chest
Chirason Brown Five Drawer Wide Chest
-70%
Dilenno Dark Brown RECT Dining Room EXT Table
-70%
Feddinger Medium Brown Five Drawer Chest
-70%
Wildenauer Brown/Black Bookcase
-70%
Jarlee White Four Drawer Chest
-70%
Jarlee White Two Drawer Nightstand
-70%
Zephyr Z123 Pillow Series Cotton Allergy Pillow
-70%
Robbinsdale Antique White Counter Height Dining Table
Kallari Warm Brown/Black Credenza
-70%