SKU: U225A778
KEY FEATURES:
  • Doors: Four doors provide concealed storage, maintaining a tidy room appearance.
SPECIFICATIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 83" W x 19" D x 34" H
  • Item Weight: 240 lbs
  • Shipping Dimensions (Inches) Box 1: 83.5" W x 22.5" D x 37.5" H
  • Shipping Weight Box 1: 281 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Main Material: Weathered oak veneer
  • Door Hardware: Inset satin bronze hardware
  • Base Material: Dark wood base
  • Tray Lining: Gray felt lining
  • Tray Material: Silver tray (within left drawer)
  • Color: Weathered Oak
  • Style: Modern, Contemporary
  • Collection Name: ErinnV x Universal Collection by Universal Furniture
  • Brand: Universal Furniture
WHERE TO USE:
SKU: U225A778
Pescadero Weathered Oak Credenza—
Description
KEY FEATURES:
SPECIFICATIONS:
  • Item Weight: 240 lbs