- SKU: BD010-48-RT
FEATURES:
- Mid-Century Modern 48" Bed Frame with Headboard for Bedroom Use.
- Upon assembly, 48" Bed Dimensions Measure: 83.3 in. Length, 59.3 in. Height, 53 in. Depth.
- Upholstered In Luxurious Velvet with High Density Foam Filled Padding.
- Features a Vertical Stitched Headboard.
- Recommended Mattress Size: 75 in. * 48 in.
- Leg Height: 5.3 in. Headboard Height: 59.3 in.
- Lifestyle: Mid-Century Modern
- Color: Rustic Taupe
COLLECTION
- Collection Name: Promenade Collection
- Item Name: Promenade 48" Bed in Rustic Taupe
- SKU: BD010-48-RT
FEATURES:
- Color: Rustic Taupe
COLLECTION
-70%
Promenade 48" Bed in Rustic Taupe—
Description
- SKU: BD010-48-RT