- SKU: B2720P314956
FEATURES:
- Easy Setup: A wired remote and ultra-fast, silent motor make adjustments quick and effortless.
- Zero Clearance Design: Compatible with most bed frames for a hassle-free integration.
- High Weight Capacity: Supports up to 750 lbs, providing stability and reliability.
- Adjustable Height Legs: Tailor the base height to suit your preference for added convenience.
- Construction: Durable steel frame ensures stability and longevity.
- Design: Charcoal finish complements various bedroom decors.
- Requires no complex installation.
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 80" L x 76" W x 14.9" H
Item Weight: 117 lbs
Shipping Dimensions (Inches): 76.3" L x 36.60" W x 6.30" H
Shipping Weight: 125.7 lbs
- Series ID: B2720
- Item Name: Purple Charcoal King Adjustable Base Bed Frame
- SKU: B2720P314956
FEATURES:
DIMENSIONS
Item Weight: 117 lbs
Shipping Weight: 125.7 lbs
- Series ID: B2720
-70%
Purple Charcoal King Adjustable Base Bed Frame—
Description
- SKU: B2720P314956