SKU: JD-1103-20
KEY FEATURES:
  • Rounded Design: Rounded corners soften its boxy shape, adding a gentle contour to your space.
  • No Assembly: This nightstand arrives fully assembled, allowing immediate use upon delivery.
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 24" W
  • Overall Depth: 20" D
  • Overall Height: 24" H
  • Item Weight: 104.5 lbs
  • Package Width (Box-1): 29.5" W
  • Package Depth (Box-1): 26.5" D
  • Package Height (Box-1): 31" H
  • Package Weight (Box-1): 137.7 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Primary Materials: Acacia Wood, Acacia Veneer Pasted Over MDF
  • Drawer Construction: Acacia veneer back & drawer
  • Finish: High gloss finish
  • Color: Dark Brown
  • Style: Modern Contemporary
WHERE TO USE:
SKU: JD-1103-20
Rory Dark Brown Nightstand—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 24" W
  • Overall Depth: 20" D
  • Overall Height: 24" H
  • Item Weight: 104.5 lbs