SKU: U033C674
KEY FEATURES:
  • Adjustable Shelf: One adjustable shelf provides flexible storage options for varying item sizes.
  • Metal Construction: A metal body, frame, and legs offer lasting durability for daily use.
  • No Assembly: With no assembly required, this cabinet is ready for use immediately upon delivery.
SPECIFICATIONS:
  • Overall Dimensions: 36" W x 20" D x 33" H
  • Item Weight: 118 lbs
  • Shipping Dimensions: Box 1: 22.05" W x 37.8" D x 36.61" H
  • Shipping Weight: 131 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Material: Metal
  • Door Material: Clear Glass
  • Hardware Material: Bronze
  • Color: Cerulean Blue
  • Style: Modern, Industrial
WHERE TO USE:
SKU: U033C674
-70%
Santorini Cerulean Blue Metal Kitchen Cabinet—
Description
KEY FEATURES:
SPECIFICATIONS:
  • Item Weight: 118 lbs