- SKU: PC98802S39
FEATURES:
- Versatile modular pieces fit together in a variety of configurations
- Zero-draw technology only consumes power when the USB receptacle is in use
- Corner-blocked frame with metal reinforced seat
- Attached cushions
- High-quality foam cushions wrapped in poly fiber
- Polyester upholstery
- Console with 2 cup holders and hidden storage
- Power cord included
- UL Listed
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
Pwr Armless Rec W/Adj Headrest: 31" W x 39" D x 43" H
Console With Storage: 13" W x 39" D x 43" H
Laf Zero Wall Power Recliner: 42" W x 39" D x 43" H
Raf Zero Wall Power Recliner: 42" W x 39" D x 43" H
Item Weight: 540 lbs
Package Weight: 562 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Contemporary
- Color: Pearl/Ash
COLLECTION
- Collection Name: Social Pointe Collection by Ashley Furniture
- Brand: Signature Design by Ashley®
- Series ID: PC98802
- Item Name: Social Pointe Pearl/Ash 5-Piece Reclining Sectional with Storage Consoles
- SKU: PC98802S39
FEATURES:
- Attached cushions
- Polyester upholstery
- Power cord included
- UL Listed
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches):
Item Weight: 540 lbs
Package Weight: 562 lbs
SPECIFICATIONS
- Lifestyle: Contemporary
- Color: Pearl/Ash
COLLECTION
- Series ID: PC98802
-70%
Social Pointe Pearl/Ash 5-Piece Reclining Sectional with Storage Consoles
Description
- SKU: PC98802S39