- SKU: 5761GY-78
FEATURES:
- Made of acacia veneer, wood and engineered wood
- 2-tone finish: cherry and gray
- 6 dovetail drawers with ball bearing glides
- Antique pewter tone knobs
- Seats 6
- Assembly required
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 42" x 78" x 30.5" H
Item Weight: 139.5 lbs
Package Dimensions (Inches): 81.5" L x 49" W x 8" H
Package Weight: 158 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Cherry / Gray
COLLECTION
- Collection Name: Tigard Collection
- Item Name: Tigard Cherry / Gray Dining Table
- SKU: 5761GY-78
FEATURES:
- Antique pewter tone knobs
- Seats 6
- Assembly required
DIMENSIONS
Item Weight: 139.5 lbs
Package Weight: 158 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Cherry / Gray
COLLECTION
Tigard Cherry / Gray Dining Table—
Description
- SKU: 5761GY-78