- SKU: MT-PH12CK
FEATURES:
- Adaptive Breathable Fabric, Highly Breathable & Wicks Away Moisture
- 1.3” Quilted Cover that contains Green Tea Extract for freshness
- Super Soft foam for added Comfort & Support
- Super Soft convoluted foam for Breathability and Airflow
- Comfort level: medium
- Pocket coil count: 924
- 10-year non-prorated warranty
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 72" W x 84" D x 12" H
Item Weight: 111.75 lbs
Package Dimensions (Inches): 16.5" W x 16.5" D x 76" H
Package Weight: 119 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: White
COLLECTION
- Collection Name: Vela Collection by Homelegance
- Item Name: Vela White 12" California King Hybrid Mattress
- SKU: MT-PH12CK
FEATURES:
- Comfort level: medium
- Pocket coil count: 924
DIMENSIONS
Item Weight: 111.75 lbs
Package Weight: 119 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: White
COLLECTION
Vela White 12" California King Hybrid Mattress—
Description
- SKU: MT-PH12CK