- SKU: FM44020DW-CR-WT-42
FEATURES
- Wire-brushed Rubberwood
- Power Outlet w/ USB-A & USB-C Charging Ports on Side Table & Sofa Table
- Trestle Base
- Open Shelf on End Table
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 42" W x 42" D x 18.3" H
Item Weight (lbs): 74
Package Dimensions (Inches): 46.1" W x 46.1" D x 5.4" H
SPECIFICATIONS
- Material: Rubberwood, Oak Veneer, Engineered Wood
- Color: Dark Walnut
COLLECTION
- Collection Name: Vellara Collection by Furniture of America
- Item Name: Vellara Dark Walnut 42" Cocktail Table w/ Wood Top
- SKU: FM44020DW-CR-WT-42
FEATURES
- Wire-brushed Rubberwood
- Trestle Base
- Open Shelf on End Table
DIMENSIONS
Item Weight (lbs): 74
SPECIFICATIONS
- Color: Dark Walnut
COLLECTION
Vellara Dark Walnut 42" Cocktail Table w/ Wood Top—
Description
- SKU: FM44020DW-CR-WT-42