- SKU: 6023-24BH
FEATURES:
- Wood frame
- Dark espresso finish
- Textured fabric upholstered seat
- Assembly required
- Weight capacity: 250 lbs
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 43" W x 24" D x 42.5" H
Item Weight: 40.5 lbs
Package Dimensions (Inches): 44.5" W x 44.5" D x 10.25" H
Package Weight: 53 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Dark Espresso/Beige
COLLECTION
- Collection Name: Victoria Collection by Homelegance
- Item Name: Victoria Dark Espresso/Beige Counter Height Bench
- SKU: 6023-24BH
FEATURES:
- Wood frame
- Dark espresso finish
- Assembly required
- Weight capacity: 250 lbs
DIMENSIONS
Item Weight: 40.5 lbs
Package Weight: 53 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Dark Espresso/Beige
COLLECTION
Victoria Dark Espresso/Beige Counter Height Bench—
Description
- SKU: 6023-24BH