SKU: FO-1056-34-0
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 64.6" W x 85.8" D x 52" H
  • Item Weight: 119 lbs
  • Package Box-1 Dimensions (Inches): 68" W x 55" D x 8.25" H
  • Package Box-1 Weight: 72.7 lbs
  • Package Box-2 Dimensions (Inches): 84" W x 10.5" D x 12.25" H
  • Package Box-2 Weight: 72.7 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Upholstery: 100% Polyester
  • Leg Material: Rubber wood stain walnut
  • Frame Material: Plywood
  • Headboard Fill: Foam & Fiber
  • Color: Beige
  • Style: Minimalist, Contemporary
WHERE TO USE:
SKU: FO-1056-34-0
Warren Beige Queen Bed—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 119 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Upholstery: 100% Polyester