- SKU: WK11FF18EH
FEATURES:
- Tufted euro top features a tufted knit design for a luxurious look
- Elegant, channeled sidewall design will stand out on showroom floors
- Convoluted memory foam increases airflow and cradles pressure points
- Two layers of high-density foam evenly distribute weight
- Steel pocket springs are individually encased for even support and limited motion transfer
- Outer rows of coils are made with thicker-gauge steel for long-lasting and durable edge support
- 11-inch profile creates a medium feel, perfect for all sleep styles
DIMENSIONS
Package Dimensions (Inches): 12.6" W x 57.9" D x 12.6" H
Package Weight: 86 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Blue/White
COLLECTION
- Collection Name: Euro Top Hybrid Mattresses Collection by Malouf
- Brand: Weekender
- Item Name: Weekender Blue/White Full 11" Euro Top Hybrid Mattress
- SKU: WK11FF18EH
FEATURES:
DIMENSIONS
Package Weight: 86 lbs
SPECIFICATIONS
- Color: Blue/White
COLLECTION
- Brand: Weekender
-70%
Weekender Blue/White Full 11" Euro Top Hybrid Mattress
Description
- SKU: WK11FF18EH