- SKU: WK13FF18EH
FEATURES:
- Plush tufted knit top with an elegant, channeled sidewall design will stand out on showroom floors
- Convoluted memory foam increases airflow and cradles pressure points
- Deep layers of high-density foam evenly distribute weight
- Steel pocket springs are individually encased for even support and limited motion transfer
- Outer rows of coils are made with thicker-gauge steel for long-lasting and durable edge support
- 13-inch profile creates a medium plush feel, perfect for all sleep styles
DIMENSIONS
Package Dimensions (Inches): 13.4" W x 57.9" D x 13.4" H
Package Weight: 92.6 lbs
- Brand: Weekender
- Item Name: Weekender Blue/White Full 13" Euro Top Hybrid Mattress
- SKU: WK13FF18EH
FEATURES:
DIMENSIONS
Package Weight: 92.6 lbs
- Brand: Weekender
-70%
Weekender Blue/White Full 13" Euro Top Hybrid Mattress
Description
- SKU: WK13FF18EH