- SKU: FM44001CH-TV-70
FEATURES
- Poplar Burl Trim on Cocktail Table
- Pull-Out Tray
- Felt-Lined Drawer and LED on End Table
- Gold-Capped Legs
- Gold Round Knobs
DIMENSIONS
Overall Dimensions (Inches): 70" W x 18" D x 30" H
Item Weight (lbs): 169
Package Dimensions (Inches): 73.1" W x 21.2" D x 29.3" H
SPECIFICATIONS
- Material: Solid Rubberwood, Cherry Veneer, Poplar Burl Veneer
- Color: Dark Cherry
COLLECTION
- Collection Name: Westerham Collection by Furniture of America
- Item Name: Westerham Dark Cherry 70" TV Stand
- SKU: FM44001CH-TV-70
FEATURES
- Pull-Out Tray
- Gold-Capped Legs
- Gold Round Knobs
DIMENSIONS
Item Weight (lbs): 169
SPECIFICATIONS
- Color: Dark Cherry
COLLECTION
-70%
Westerham Dark Cherry 70" TV Stand—
Description
- SKU: FM44001CH-TV-70