SKU: GE-1007-24
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 24"
  • Overall Depth: 23"
  • Overall Height: 42.6"
  • Item Weight: 20 lbs
  • Package Width (Box-1): 26"
  • Package Depth (Box-1): 25"
  • Package Height (Box-1): 44.5"
  • Package Weight (Box-1): 29.7 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Material: Steel
  • Frame Finish: Powder-Coated
  • Upholstery Material: HDPE Twisted Wicker
  • Color: Natural
  • Style: Modern Natural Outdoor
WHERE TO USE:
SKU: GE-1007-24
-70%
Zola Natural Outdoor Bar Stool—
DIMENSIONS:
  • Overall Width: 24"
  • Overall Depth: 23"
  • Overall Height: 42.6"
  • Item Weight: 20 lbs
  • Package Width (Box-1): 26"
  • Package Depth (Box-1): 25"