SKU: GE-1008-24
KEY FEATURES:
  • Curved Silhouette: The design keeps seating feeling easy, providing comfortable support.
DIMENSIONS:
  • Overall Dimensions (Inches): 24" W x 23" D x 38.66" H
  • Item Weight: 18.9 lbs
  • Package Dimensions (Inches) Box-1: 26" W x 25" D x 40.5" H
  • Package Weight Box-1: 31 lbs
MATERIALS & CONSTRUCTION:
  • Frame Construction: Powder-Coated Steel Frame
  • Wicker Material: HDPE Twisted Wicker
  • Color: Natural
  • Style: Modern Outdoor
WHERE TO USE:
SKU: GE-1008-24
-70%
Zola Natural Outdoor Counter Chair—
Description
KEY FEATURES:
DIMENSIONS:
  • Item Weight: 18.9 lbs